Shrnutí zápasu 26. 11. 2022

Jihostroj veze z Příbrami dva body. Vítězná šňůra pokračuje

Jihostroj jel na hřiště předposlední Příbrami v roli velkého favorita. Domácí ale byli od začátku namotivovaní a nedali Českobudějovickým žádný míč zadarmo. Oba týmy si pravidelně střídaly výhry v jednotlivých setech a napínavé utkání nakonec dospělo až do tie-breaku. I ten byl velmi vyrovnaný a druhý bod nakonec získali Jihočeši, kteří tak rozšířili vítěznou sérii už na osm utkání!
13. kolo, so 26. 11. 2022, 17:00
VK Trox Příbram
2:3
21:25, 25:23, 26:28, 26:24, 13:15

VK Trox Příbram: Rosenbaum, Böhm, Šábrt, Hulpach, Duarte, Trojanowicz, libero Peterka. Střídali: Araujo, Ureš

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Piskáček, Licek, Ondrovič, van Schie, Michálek, libero Kryštof. Střídal: Giraudo

Nejvíce bodů: Duarte 16, Böhm 15, Hulpach 12 – van Schie 23, Licek 22, Michálek 12

Útoky: 57:62

Esa: 1:6

Bloky: 8:9

Chyby soupeře: 45:38

Rozhodčí: Velinov a Rychlík

Diváci: 724

První set začal až možná nečekaně vyrovnaně na obou stranách, Příbram předváděla takový lepší standard bez chyb, Budějovice naopak možná za svým nejlepším výkonem lehce zaostávaly. Vývoj z pohledu skóre byl téměř po celou dobu prvního setu až do koncovky pozitivnější pro domácí Příbram, která držela mírný náskok jednoho, dvou bodů. Domácí si občas pomohli dobrým servisem, občas dobrým zákrokem v poli. V koncovce však Příbram postihl herní výpadek a Jihostroj otočil a ukončil z 20:21 pěti body v řadě na 25:21.

V druhém setu se očekával nástup Jihostroje, který ale nepřišel, a i v tomto setu měla z pohledu skóre lepší vyhlídky Příbram. Rozdíl ve skóre se často měnil, ztenčoval se zpravidla, když Příbram nějakou tou chybičkou povolila hostům se přiblížit a prohluboval se, když naopak Budějovice nedokázaly 3x po sobě složit, ale víceméně byl po celou setu přibližně dvoubodový. V koncovce to opět vypadalo, že domácí poleví, ale tentokrát se projevily chyby i na straně hostů a Příbram dokázala za obrovské radosti domácího publika srovnat na 1:1.

Ani ve třetím setu to nevypadalo, že bude Jihostroj dominovat a domácí hráči Příbrami bojovali ze všech sil. Hosté jim nutno říci výrazně pomáhali velmi abnormálním počtem nevynucených chyb, chvílema to vypadalo, že to ani není možné, ale zásadní statistikou celého setu nakonec nebyl počet chyb na straně hostů, ale počet vyhraných míčů, resp. počet získaných vlastních bodů na obou stranách, kterých Jihostroj z 28 celkových získal 23, zatímco domácí z 26 celkových pouze 13 získali vlastním přičiněním, což mluví samo za sebe. I přesto jsme viděli extrémně vyrovnanou koncovku, ve které Jihostroj nakonec nepovolil svými chybami získat set, i když to nebylo daleko.

Ve čtvrtém setu pokračovala vyrovnaná hra. Na obou stranách byly vidět hezké výměny a celkově byl tento set velice vyrovnaný. Hosté tlačili servisem, domácí si pro změnu zase pomohli čtyřmi bodovými bloky a drželi s Jihostrojem stále krok. K vidění byla opět velmi vyrovnaná koncovka, ve které Jihostroj pohřbil své šance na plný bodový zisk a Příbram tak srovnala na 2:2.

Tie-break byl první set, kdy se ujal vedení hostující Jihostroj. Nadějný náskok tří bodů, který hosté nabyli hned na začátku setu, již uhlídali, byť s problémy. Před koncem totiž hosté náskok promarnily opět kvůli několika nepřesnostem a Příbram srovnala na 12:12. Poté však i s trochou smůly domácí 2x nevyužili bodovou možnost na útoku a dvěma chybami dali hostům pohodlí vítězně dohrát. I tak jsme ale dnes viděli pěkný, vyrovnaný zápas.

Autor: Štěpán Chvosta (VK Příbram)

Petr Brom (trenér VK Euro Sitex Příbram): Musím kluky pochválit za to, že bojovali za každého stavu. Myslím, že to byl i divácky velice atraktivní zápas. Mrzelo nás, že jsme zkazili třetí set, ve kterém jsme vedli už asi 22:18 a nedotáhli jsme ho do konce. Ale nezvolnili jsme a dostali jsme zápas až do tie-breaku. Samozřejmě i v něm jsme bojovali, ale nestačilo to.

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): Už minulý týden v Ostravě vypadal náš výkon celkem dobře. Myslím si, že jsme na to proti Jihostroji navázali. Soupeř to zřejmě nečekal, trochu ho to zaskočilo. Zápas byl vyrovnaný, bojovný, tahali jsme se o body. Občas nám vypadnul servis nebo útok, ale když budeme předvádět takový výkon nadále, tak druhou polovinu sezony tady na domácím hřišti určitě vyhrajeme více zápasů.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Klukům vyčítám jedinou věc, že nastoupili do zápasu vlažně. Příbram hrála jeden z jejich lepších zápasů, my jsme naopak hráli jeden z těch horších. Průběh zápasu beru spíše na sebe, protože jsem udělal dvě změny v sestavě, které fungovaly hůře, než jsem předpokládal. Pak už jsme se do zápasu těžko dostávali zpět. Mám již samozřejmě v hlavě zápas evropského poháru, který budeme hrát ve středu ve Švýcarsku, a i pod tímto dojmem jsem nebyl k tomuto zápasu dostatečně pokorný. Nicméně změny v sestavě byly vynucené i tím, že do hry potřebujeme dostat i jiné hráče než základní šestku.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Do zápasu jsme nevstoupili optimálně a nějakou dobu nám trvalo, než jsme se do něj dostali. Bylo to vyrovnané utkání, nám nakonec pomohl střídající nahrávač Giraudo, který nás zvednul. Jsme rádi za dva body, nicméně musím uznat, že Příbram hrála velice dobře.