Shrnutí zápasu 21. 1. 2023

V Beskydech vyhrál Jihostroj hladce bez ztráty setu

Do dalekého Frýdku-Místku vyrazil Jihostroj den dopředu a pečlivá příprava se vyplatila. České Budějovice měly zápas proti Beskydům od začátku pod kontrolou a trenér Zach mohl nasadit i některé méně využívané hráče – v základní sestavě naskočil Michálek, do hry se dostali Šulista a Piskáček. Jihostroj tak získal důležitou herní pohodu před sérií tří těžkých domácích zápasů, která startuje ve středu odvetou Poháru CEV proti belgickému Maaseiku.
21. kolo, so 21. 1. 2023, 19:30
Black Volley Beskydy
0:3
15:25, 19:25, 21:25

Black Volley Beskydy: Provazník, Koloušek, Guimaraes, Komorowski, Benda, Olmedo, libero Struška. Střídali: Fabikovič, Danylov

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Giraudo, Licek, Ondrovič, van Schie, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Šulista, Piskáček

Nejvíce bodů: Benda 9, Komorowski a Guimaraes oba 5 – van Schie 15, Ondrovič 9, Michálek 8

Útoky: 22:36

Esa: 3:8

Bloky: 4:3

Chyby soupeře: 26:28

Rozhodčí: Grabovský a Kavala

Diváci: 171

První breakový náskok získaly Budějovice při Lickově podání. Beskydy sice ztrátují, ale hosté dokáží při svých podáních přidat díky kvalitnímu servisu vždy alespoň bod. Po esu Ondroviče a následném pokaženém útoku domácích si bere trenér Provazník oddechový čas za stavu 5:9. Po něm úspěšně útočí domácí Benda, vzápětí přidává eso a Beskydy snižují na 7:9. Budějovice se však dostaly do tempa a postupně navyšují skóre až na 17:11, kdy přichází druhý domácí oddechový čas. Ani snaživý výkon domácích mladíků však již na Jihostroji nestačil a ten vítězí 25:15.

I druhý set měli od začátku ve svých rukou Jihočeši. Na podání je budějovický Giraudo, na jehož servis domácí nedokáží najít zbraň a přichází první timeout, který přetrhl tuto bodovou šňůru. A stejně jako v předcházejícím setu rozdíl ve skóre narůstá. Druhým oddechovým časem se domácí trenér Provazník snaží přerušit rozjetý Jihostroj. Domácí střídají, místo Kolouška přichází Fabikovič. Za vedení 17:9 Budějovice střídají nahrávače, do hry příchází Piskáček. Následuje několik úspěšných útoků domácích, Polákův dotek sítě, což znamená snížení na 14:18 a hosté si berou svůj první oddechový čas. Po něm následuje krásná výměna, kterou získává pro hosty Michálek, který vytlouká domácí blok. Přichází střídání obou týmů. Do sestavy Beskyd se vrací Koloušek, u hostům nastupuje Šulista. Jihostroj bez zbytečných chyb dotahuje druhý set k vítěznému konci.

Budějovice začaly s Giraudem na podání a je z toho rázem vedení 4:0 a domácí se již z tlaku svého soupeře nedokázali vymanit. Jihočeši nechybovali a hráli i přes značné vedení stále naplno, zodpovědně a s velkou chutí. Domácí trenér Provazník ještě zamíchal sestavou, ale překvapivého zvratu v zápase již nedocílil. Budějovice po kvalitním výkonu zaslouženě vítězí 3:0.

Autor: Alice Zemanová, foto Pavel Netolička

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): Bylo znát, že Budějovice minulý týden vyhrály s Karlovarskem a mají zkušenosti z pohárů. Jejich výkon už se stabilizoval, začínají být sehraní s nahrávačem a jejich kvalita je obrovská. My jsme uvolnili naše zkušenější hráče a zkoušíme hrát s mladými, pro které to byl křest ohněm. Nemyslím, že podali až tak špatný výkon, jak ukazuje výsledek. Bylo vidět, že ve chvíli, kdy Budějovice prostřídaly, tak jsme najednou byli schopni s nimi hrát. Kvalita našich mladých může jít nahoru a je potřeba, aby tyto zápasy hráli a mohli se zlepšovat.

Adam Provazník (kapitán Black Volley Beskydy): Hlavní rozdíl byl servis a příjem, tam nás Budějovice přetlačily. Bylo vidět, že jsou na opačném konci tabulky.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Od nás slušný a koncentrovaný výkon od začátku – asi se vyplatilo, že jsme přijeli do Frýdku-Místku už včera. Myslím, že jsme byli v jednotlivých činnostech stabilnější než domácí, kteří myslím dělali víc chyb, než jsou zvyklí. A to hlavně na servisu, což nám v celém zápase pomáhalo. Pro nás dobrá situace před středečním pohárovým zápasem.

Martin Kryštof (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Myslím, že jsme podali skvělý výkon na servisu, od čehož se všechno odvíjelo. Třetí set jsme trochu zdramatizovali kvůli našim nevynuceným chybám, ale odjíždíme spokojeni.