Shrnutí zápasu 23. 3. 2023

Do třetice 3:0! Jihostroj postupuje do semifinále, kde ho čeká Liberec

3:0, 3:0 a 3:0. Nejrychlejším možným způsobem vyhrál Jihostroj čtvrtfinálovou sérii proti Odoleně Vodě. Od začátku třetího zápasu nebylo pochyb o tom, že si České Budějovice jdou pro vítězství a postup do semifinále play-off. V něm Jihočeši narazí na Liberec, na jehož hřišti začne semifinále 4. dubna. První domácí semifinále čeká Jihostroj 8. dubna.
Čtvrtfinále – 3, čt 23. 3. 2023, 18:00
AERO Odolena Voda
3:0
25:17, 25:18, 25:23

VK Jihostroj České Budějovice: Polák, Giraudo, Stoilovič, Ondrovič, van Schie, Michálek, libero Kryštof. Střídal: Licek, Sedláček

AERO Odolena Voda: Carmody, Chevalier, Šulc, Ferraro, Chancy, Svoboda, libero Ježek. Střídali: Cukur, Horák, Hladík

Nejvíce bodů: van Schie 16, Ondrovič 10, Stoilovič 7– Svoboda 11, Chevalier a Hladík oba 6

Útoky: 35:25

Esa: 6:4

Bloky: 8:6

Chyby soupeře: 26:23

Rozhodčí: Velinov a Kvarda

Diváci: 1095

Ještě před začátkem zápasu českobudějovický klub vyznamenal své starší žáky, kterým se povedlo znovu po roce obhájit Český pohár. Pak už se šlo na třetí čtvrtfinálovou bitvu. Domácí Jihostroj do ní vstoupil dominantním způsobem a už po chvíli vedl 7:1. Jihočechům nadále skvěle fungovaly bloky i servis. Odolena Voda si neuměla s dobře fungující obranou soupeře poradit. Českobudějovičtí odstartovali domácí zápas vítězným prvním setem – 25:17.

V přesvědčivém výkonu Jihostroj pokračoval také ve druhém setu. K neudržení byl univerzál van Schie, který si skvěle rozuměl s Giraudem. České Budějovice neměly až tak velký náskok jako v prvním setu, ale stále dost bezpečný na to, aby hrály v klidu. Odolena Voda už místy působila odevzdaně a body nepřinášel ani jindy produktivní univerzál Hladík. Jihočeši druhou sadu ovládli jasně – 25:18.

Ve třetím dějství Jihostroj lehce zvolnil a bylo to znát i na skóre, které bylo chvílemi vyrovnané. Za hosty několikrát solidně zaútočil Svoboda, ale ani to nestačilo. Přestože se Odolena Voda dostala do hry a donutila Jihočechy úplně nepolevit, domácí si zkušeně koncovku setu pohlídali a zvítězili 25:23. České Budějovice tak postupují do semifinále, kde narazí na Liberec. Pro Odolenu Vodu sezona ve čtvrtfinále končí.

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Ze začátku jsme vedli opravdu o hodně bodů a hráli jsme dobře. Věřil jsem, že přes Odolenou Vodu přejdeme. Trochu mě překvapilo, že to nebyl větší boj. Jsem rád, že jsme mohli prostřídat hráče, protože budeme v play-off potřebovat celou lavičku. Výborně hrálo celou sérii naše libero Martin Kryštof.

Petr Michálek (smečař VK Jihostroj České Budějovice): Od začátku byl zápas poměrně jednoznačný, pak jsme ztratili koncentraci ve třetím setu, což se nesmí stávat. Jsem rád, že jsme sérii ukončili v nejrychlejším možném termínu. Můžeme sbírat síly a potrénovat na semifinále.

Marcin Krys (trenér Aero Odolena Voda): V prvních dvou zápasech byly Budějovice lepší na příjmu i servisu, a to si myslím, že rozhodlo čtvrtfinále play-off. Gratulujeme vítězům. My máme na čem pracovat a doufám, že v dalších sezonách konečně Odolka porazí Budějovice.(úsměv)

Marek Šulc (kapitán Aero Odolena Voda): Gratuluju Jihostroji k postupu, určitě si to zasloužil víc než my. Bohužel jsme v této sérii nezískali ani set, což mě trochu mrzí, protože jsme si to možná za nějaké chvíle zasloužili. Od Českých Budějovic to byl možná nejlepší výkon v sérii. Nám celou sérii nešel servis, můžeme litovat hlavně prvních setů v prvních dvou zápasech. Děkujeme všem fanouškům z Odolky, kteří nám přijeli fandit až do Budějovic.