volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 9. 11. 2023

Jihostroj porazil v derby Příbram 3:0

Tři domácí zápasy, třikrát 3:0. Jihostroj se od poloviny prvního setu utrhl a nestačil ho zbrzdit ani bojovný výkon Příbrami. Českobudějovické publikum tak bylo svědkem dalšího hladkého vítězství, které Jihostroji pomohlo potvrdit pozici na předních místech tabulky. Už v sobotu se Jihočeši představí na horké půdě Karlovarska.
13. kolo, čt 9. 11. 2023, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
VK Trox Příbram
3:0
25:19, 25:17, 25:21

VK Jihostroj České Budějovice: Carísio, Balabanov, Taylor-Parks, van Schie, Luengas, Sedláček, libera Michálek a Kovařík. Střídali: Ondrovič, González a Emmer

VK Trox Příbram: D. Rosenbaum, Andrade, Šábrt, Toman, Lyzanets, Benítez, libero Verasio. Střídal: F. Ureš

Nejvíce bodů: van Schie 16, Luengas 13, Taylor-Parks 9 – Andrade 8, Šábrt 7, D. Rosenbaum a F.Ureš oba 6

Útoky: 40:29

Esa: 4:5

Bloky: 11:5

Chyby soupeře: 20:18

Rozhodčí: Činátl a Olt

Diváci: 704

Komentář

Jihostroj byl v derby s Příbramí favoritem zápasu, ostatně jako při většině domácích zápasů. Hosté drželi ze začátku prvního setu krok i bez svého prvního univerzála, který na jih Čech citelně chyběl. Zápas byl vyrovnaný do poloviny prvního setu, pak začali Českobudějovičtí odskakovat. Na servisu byl opět nebezpečný Carísio, jehož tým nepřipustil v koncovce setu žádné drama.

Druhá sada byla už o něco jednoznačnější ve prospěch domácího Jihostroje. Příbramští bojovali a předvedli některé pěkné akce, jenže České Budějovice měly herně navrch. Univerzál van Schie byl ve formě a celý jihočeský tým se výrazně zlepšil na servisu oproti předchozím zápasům. Jihostroj si dokráčel pohodlně i pro zisk druhé sady.

Za stavu 2:0 pro Jihostroj už měla Příbram velmi těžkou pozici se zápasem ještě něco udělat. Domácí byli v laufu a vypustili chvíli na hřiště i svého nového kubánského univerzála Gonzáleze, který k radosti publika hned zatloukl hřebík na polovinu Středočechů. Příbram se přesto držela a pokračovala v bojovném výkonu. Vůbec nejvíce se jí podařilo zdramatizovat právě třetí koncovku, ale jednadvacátý bod byl jejím maximem. Na bloku skvěle zahrál Sedláček, který ukončil zápas za stavu 3:0 pro domácí.

Ohlasy

Eduardo Carísio (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Byl to těžký zápas, protože jsme věděli, že soupeř bude bojovat. Příbram zahrála dobře v posledním zápase, takže jsme se na ni důsledně připravovali. Na začátku zápasu jsme měli trochu problémy, ale pak už jsme se dostali do našeho obvyklého tempa a udrželi jsme ho po celou dobu.

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Většinu zápasu jsme hráli opravdu dobře. Jednou nebo dvakrát v každém setu ale nastalo několik výměn v řadě, kdy jsme si neudrželi naši úroveň hry. Musíme se lépe soustředit a odbourat to, protože proti top týmům pak můžeme mít velký problém se vrátit do zápasu. Celkově jsem ale spokojen, hráli jsme trpělivě, a přece jen jsme vyhráli 3:0. V dalších zápasech budeme více zapojovat nového univerzála, takže věřím, že budeme ještě silnější.

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): Nejsme úplně ve zdravotní pohodě a chyběl nám první univerzál, což nás hodně oslabilo. Myslím si, že je to škoda, protože bychom s Budějcemi mohli hrát vyrovnaněji. Škoda posledního setu, ve kterém jsme se dlouho drželi a měli jsme šanci v něm něco uhrát. Budějovice nás vždy přehrály v jedné otočce, kdy jsme nedokázali otočit jejich podání, a pak už jsme je nedotáhli.

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): Snažili jsme se bojovat, co to šlo. Nicméně Budějovice hrály koncentrovaně a vždycky udělaly sérii bodů, kterou nám odskočily. Některé sekvence zápasu byly bojovné a fanouškům se musely líbit.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Mládež 12. 06. 2024

Zach: Stříbro dorostu je obrovský úspěch

Mládež 11. 06. 2024

FOTO: Dorostenci do 20 let vybojovali stříbro