Shrnutí zápasu 25. 11. 2023

Jihostroj i napočtvrté doma suverénní

Jihostroj v náročném programu vměstnal mezi dvě utkání Ligy mistrů ještě extraligové kolo se Zlínem. V domácím prostředí Českobudějovičtí opět neztratili ani jeden set a počtvrté za sebou slaví vítězství 3:0. Už v úterý je čeká velkolepý souboj proti polskému Jastrzebski Wegiel v Lize mistrů.
8. kolo, so 25. 11. 2023, 18:00
VSC Fatra Zlín
3:0
25:13, 25:18, 25:19

VK Jihostroj České Budějovice: Ondrovič, Carísio, Balabanov, Taylor-Parks, van Schie, Luengas, libero Michálek. Střídali: González a Leština

VSC Fatra Zlín: Šulc, Kozák, Čechmánek, Žák, Bojanov, Gálík, libero Toman. Střídal: Římal, Truong, Vodička

Nejvíce bodů: van Schie 12, Taylor-Parks 11, Luengas 10 – Bojanov 8, Čechmánek a Žák oba 6

Útoky: 34:26

Esa: 12:3

Bloky: 9:5

Chyby soupeře: 20:16

Rozhodčí: Dušek a Krtička

Diváci: 646

Mezi svými zápasy Ligy mistrů České Budějovice hostily v rámci extraligového kola Zlín. Jihostroj začal utkání v roli favorita lépe. Ve skvělé formě hrající domácí nahrávač Carísio zásoboval pestrými nahrávkami univerzála van Schieho i smečaře Luengase. V polovině setu se skóre vyšplhalo už na 16:8 pro Jihostroj. Zlínští kazili a v prvním setu značně ulehčili domácím úspěšný vstup do utkání.

Českobudějovičtí mohli být velmi spokojeni s výkonem v prvním setu, avšak na začátku druhého nepokračovali ve své dominanci. Zlínští využili toho, že Jihostroj ubral nohu z plynu, a drželi až do poloviny druhého setu vyrovnaný stav. Následně se však domácí přece jen rozjeli a parádním výkonem je táhl především blokař Taylor-Parks, který byl u všeho podstatného. Jihočeši nakonec s velkým náskokem vyhráli i druhou sadu – 25:18.

Jihostroj měl díky slušnému náskoku možnost dát prostor novému univerzálovi Alejandru Gonzálezovi, který se ve třetím setu uvedl šesti body. Domácí nadále nadstandardně podávali a díky servisu dokázali odtáhnout Zlín od sítě. Třetí set se vyvíjel jednoznačně a delší dobu před koncem bylo jasné, že utkání směřuje k vítězství Jihostroje. Nakonec z toho byl set, ve které se Zlín téměř dostal na dvacet bodů, České Budějovice si však pohlídaly koncovku a zvítězily 25:19.

Eduardo Carísio (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Myslím, že i díky zápasu v Lize mistrů se zlepšuje naše hra. Věděli jsme, že musíme doma vyhrát za tři body, a šlápli jsme do toho. Teď už se ale zase soustředíme na další zápas Ligy mistrů, který bude v úterý. Proti Polákům to bude extrémně těžké, ale dáme do toho všechno a rád bych na zápas pozval všechny fanoušky volejbalu.

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): V kvalitě mančaftů je velký rozdíl, ale my se v těchto zápasech snažíme soustředit hlavně na sebe a naši hru. Na servis, příjem, útok – musím říct, že se všemi činnostmi jsem byl spokojený. Myslím, že jen dvakrát jsme ztratili tři body v řadě. Měli jsme alespoň prostor dostat do hry i nového univerzála Alejandra Gonzáleze. Celkově jsem rád, že se i čtvrtý zápas doma povedl.

Luan Duc Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): Jihostroj nám ukázal, že doma umí podávat. Jejich silná obrana na síti nám v tomto zápase moc nedovolila. Můžeme jen pogratulovat domácímu týmu.

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): Gratulujeme domácím a děkujeme fanouškům, že byli přátelští na obě strany a vytvořili dobrou kulisu. Škoda několika sérií, kvůli kterým nám Jihostroj odskočil a hrálo se nám pak hůř. Dokud jsme ale drželi krok, tak jsme hráli pěkný volejbal a musíme zapracovat na tom, abychom se příště udrželi déle v zápase.