volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 9. 12. 2023

I šestý domácí zápas bez ztráty setu

Před utkáním Sportovní hala uctila minutou ticha tragicky zesnulého Martina Jindru, a právě za bývalého hráče Jihostroje domácí celek bojoval. Náhradní nahrávač Emmer nastoupil ke svému prvnímu zápasu v extralize od začátku a společně s univerzálem Gonzálezem táhli Jihostroj k hladkému vítězství. Českobudějovičtí vyhráli i šesté domácí utkání bez ztráty jediného setu. Ústí nad Labem prohrálo už 36. vzájemný zápas v řadě.
11. kolo, so 9. 12. 2023, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
SK Volejbal Ústí nad Labem
3:0
25:16, 25:21, 25:17

VK Jihostroj České Budějovice: Balabanov, Taylor-Parks, González, Luengas, Sedláček, Emmer, libero Kovařík. Střídali: van Schie, Ondrovič a Leština

SK Volejbal Ústí nad Labem: Pljasecký, Hýský, Suhan, Hulpach, Lank, Martinez Benitez, libero Kořínek. Střídal: Fišer, Hendrich a libero Martinák

Nejvíce bodů: González 16, Sedláček 14, Luengas 11 – Hulpach 10, Suhan 8, Hýský

Útoky: 37:21

Esa: 9:2

Bloky: 8:7

Chyby soupeře: 21:24

Rozhodčí: Spáčil a Možnár

Diváci: 626

Komentář

V úvodu utkání nejprve Sportovní hala uctila minutou ticha památku tragicky zesnulého bývalého hráče Jihostroje Martina Jindry. I za něj začal Jihostroj bojovat od prvních míčů. Domácím chyběl první nahrávač Carísio, který nebyl vůbec na soupisce. Poprvé ve své kariéře tak nastoupil od začátku mladík Emmer, který zvládal svou roli více než důstojně. I díky jeho pomoci si vytvořili Jihočeši rychle náskok. Ústeckým výrazně pomáhal Hýský, čerstvá posila z Kladna. Ani on však nezabránil vítězství Jihostroje 25:16.

Druhý set byl vyrovnanější. Ústečtí do něj vstoupili o něco lépe a drželi krok s Českými Budějovicemi. Až do poloviny setu byl stav vyrovnaný, pak se ale rozjel Jihostroj a zejména kubánský univerzál González. Emmer mu poslal několik překvapivých nahrávek a domácí rázem odskočili. Ústečtí ještě mírně zdramatizovali koncovku díky Hulpachovi, ale Jihostroj jasně zvítězil i ve druhém setu – 25:21.

Třetí dějství bylo od počátku v režii domácího týmu. Hosté se snažili vzdorovat, ale síla Jihostroje byla znatelná. V polovině setu už měly České Budějovice bezpečný náskok a ani ve třetím setu nedovolili Ústeckým dostat se ke zdramatizování koncovky. Jihostroj zvítězil už pošesté v domácím prostředí 3:0 a proti Severočechům si připsal už 36. vítězství ve vzájemných zápasech v řadě.

Ohlasy

Petr Michálek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Odehráli jsme skvělý zápas. Drželi jsme Ústí celou dobu pod sebou a přesně tak by to v domácím prostředí mělo vypadat. Důležité je, že jsme opět potvrdili, že doma máme velkou sílu a dokážeme hrát uvolněně. Jsem rád, že i kluci, kteří tolik nehrají, ukázali kvalitu. Děkujeme moc divákům za parádní podporu.

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Povedený zápas. Soupeř sice nebyl až tak silný, ale pro nás byl důležitý v tom smyslu, že jsme měli spoustu nových hráčů v zahajovací šestce, kteří zápas zvládli. Byl to trochu risk, ale speciálně nahrávač Matěj Emmer zvládl zápas na dobré úrovni. I další hráči, kteří dokončili zápas v Praze, prokázali svou kvalitu.

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): Budějovice nás předčily klasicky ve všech herních činnostech. Musíme smeknout klobouček za to, jak podávají. Na servisu nechybují a my bohužel v posledních zápasem nejsme moc dobří při hře středem. Chtěl bych pochválit naši novou posilu Tomáše Hýského, které odehrál dobré utkání.

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): Soupeř nás jednoznačně přehrál. Rozdíl byl hlavně na útoku a ve stabilnějším servisu, který se nám těžko bránil. Trochu jsme se vyhrabali zpod deky, která na nás padla po prohře s Příbramí a v jistých momentech jsme se drželi solidním výkonem. Gratuluji domácím k výkonu a k výhře.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Rozhovor 28. 05. 2024

Robinho: Mati Giraudo mi Jihostroj pořád vychvaloval

Aktuální zpráva 27. 05. 2024

Z Francie přichází dynamický smečař Robinho