volejbalový klub jihostroj české budějovice
Shrnutí zápasu 2. 4. 2024

Jihostroj přesvědčivě vítězí i podruhé a v semifinále má mečbol!

Druhý zápas semifinále přilákal do Sportovní haly téměř dva a půl tisíce fanoušků, kteří sledovali v prvních dvou setech povedené představení Jihostroje. Ve třetím setu prokázalo svou kvalitu i Kladno, ale Jihočeši potvrdili dosavadní vítěznou jízdu v play-off ve čtvrtém setu. České Budějovice se ujaly vedení 2:0 v semifinálové sérii a v sobotu jedou na Kladno útočit na postup do finále extraligy.
Semifinále – 2, út 2. 4. 2024, 18:00
VK Jihostroj České Budějovice
Kladno volejbal cz
3:1
25:23, 25:19, 19:25, 25:21

VK Jihostroj České Budějovice: Sedláček, Carísio, Luengas, Okolić, González, Balabanov, libero Kovařík. Střídali: Leština, van Schie a Emmer

Kladno volejbal cz: Seppänen, Zajíček, Platačs, Goncalves, Graham, Neves, libero Fernandez. Střídali: Imamura, Kyjanica, Villarreal a Čeketa

Nejvíce bodů: González 24, Luengas 16, Okolić 11 – Platačs 20, Seppänen 12, Zajíček a Goncalves oba 9

Útoky: 54:47

Esa: 3:7

Bloky: 12:6

Chyby soupeře: 25:28

Rozhodčí: Kvarda a Činátl

Diváci: 2363

Stav série: 2:0

Komentář

Ke druhému semifinálovému duelu se série mezi Českými Budějovicemi a Kladnem přesunula na jih Čech, kam dorazila na Jihostroj největší návštěva v sezoně. Lépe však začali hosté, kterým se podařilo hned na začátku rozehrát univerzála Platačse. Naopak Jihostroj ztrácel a poprvé bylo vyrovnáno až za stavu 13:13. Ke konci setu se Jihostroj rozehrával a dostal se do tempa. Domácím se navíc povedlo střídání – především na podání pomohl mladík Leština. Když nakonec González vytloukl v klíčové chvíli bloky Kladna, radoval se Jihostroj z vítězství v prvním setu.

Druhý set rozehrál tentokrát lépe Jihostroj, který pokračoval ve skvělé formě, kterou nabral už ve druhé polovině prvního setu. Domácím parádně fungovaly bloky, které obstarávali v největší míře Okolić se Sedláčkem. Během druhého setu se ještě k hlasitější podpoře probrala Sportovní hala a z hráčů domácího celku čišela energie a odhodlání. Kladno se až ke konci setu alespoň trochu dostalo do hry za stavu 22:18, Jihostroj si ale pohlídal výhru i ve druhém setu.

Kladenští byli ve třetím setu psychicky dole a měli nůž na krku. Jihostroj však nevyužil situace. Domácí začali sázet na zajištěný – lehčí servis, čehož hosté využili. Kladno vedlo většinu druhého setu, začal se prosazovat i univerzál Platačs, který byl v dosavadním průběhu série za očekáváním. Hosté ve třetím setu výrazně zabrali, připsali si čtyři bloky a po povedeném výkonu snížili stav setů na 1:2.

Čtvrté dějství bylo dlouho vyrovnané. Kladnu vycházely challenge sporných balonů a za stavu 12:10 se dostalo do vedení. Domácí zareagovali time-outem a postupně začali překlápět misky vah na svou stranu. Rozdílovým hráčem byl domácí univerzál González, který sice kazil podání, zato na útoku byl naprosto nezastavitelný a jen ve čtvrtém setu zapsal sedm bodů. Koncovka ještě byla mírně dramatická, ale Jihostroj si samý závěr pohlídal zkušeně a před plnou halou získal druhé vítězství v semifinálové sérii!

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen kubánský univerzál Alejandro González, který si připsal 24 bodů a jeho úspěšnost na útoku byla 67 procent.

Ohlasy

Eduardo Carísio (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Věděli jsme, že Kladno bude mnohem silnější než v prvním zápase. První dva sety jsme odehráli dobře, ve třetím se začalo Kladnu herně dařit a my jsme museli znovu zabrat. Pomohli nám fanoušci a jejich energie, kterou nám dávali. Jsme šťastní, ale víme, že naše práce ještě není u konce. V sobotu nás čeká těžký zápas na Kladně. Samozřejmě do toho půjdeme s tím, že chceme postoupit do finále už ve třetím zápase.

Petr Kohout (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas jsme začali výbornými dvěma sety. Hlavně na servisu a v obraně jsme soupeře přehrávali. Ve třetím setu jsme trochu polevili, čehož Kladno využilo, protože má na to dostatečně kvalitní mančaft. Čtvrtý set byl už o našem morálu, šli jsme si za vítězstvím a hodně nám taky pomohli fanoušci.

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): Hrozně se nadřeme na body. Je to nervózní z naší strany. Taháme za kratší konec a jako bychom nevěřili, že Budějovice můžeme porazit. Po vyhraném třetím setu jsme ještě měli možnost se s Jihostrojem držet, ale bohužel ve čtvrtém setu nás Balabanov potrestal dvěma servisy – plachtou. To si myslím, že je škoda. Gratuluju Budějovicím, ale my to nevzdáváme.

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): Myslím, že v prvním setu nám chybělo štěstí. Prohráli jsme jen o dva body v koncovce po doteku sítě. Hráli jsme mnohem lépe než v prvním zápase na Kladně. Věřím, že ve třetím zápase doma budeme opět lepší a uděláme vše pro to, abychom vrátili sérii zpět do Budějovic.

Fotogalerie

tabulka UNIQA extraliga 2023/24

# TÝM Z BODY
1. Lvi Praha 24 65
2. Kladno 24 56
3. Liberec 24 53
4. Jihostroj 24 52
5. Karlovarsko 24 50
6. Příbram 24 35
7. Odolena Voda 24 31
8. Brno 24 27
9. Beskydy 24 25
10. Benátky n. J. 24 21
11. Zlín 24 20
12. Ostrava 24 17
13. Ústí nad Labem 24 16
kompletní tabulka

Další články

Ohlasy 23. 04. 2024

Sedláček: Chceme finále ukončit doma před našimi fanoušky

Shrnutí zápasu 23. 04. 2024

Jihostroj sahal po titulu, ale nezvládl tie-break. Série pokračuje ve čtvrtek doma