Shrnutí zápasu 24. 3. 2014

Jihostroj krůček od postupu. Proti Benátkám vede 3:0

Čtvrtfinálovou sérii volejbalové Uniqa extraligy proti Benátkám nad Jizerou může českobudějovický Jihostroj dnes večer ukončit. Jihočeský vicemistr po nedělní vybojované výhře 1:3 má na palubovce svého soupeře první šanci k očekávanému postupu do semifinále play-off.
ČF3, ne 23. 3. 2014, 18:00
VK Benátky nad Jizerou
VK Jihostroj České Budějovice
1:3
-22, 26, -19, -19

VK Benátky nad Jizerou: Škach, Dittrich, M. Nesvačil, Starý, Ticháček, F. Nesvačil, libero Steffan. Střídali Němeček, Sobek a Fučík. Trenér Miroslav Malán.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sobotka, Kuliha, Michálek, Kriško, Zapletal, libero Hupka. Střídali Habr, Sukuba a Fila. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 103 minut. Rozhodčí: Fink, Velinov. Nejvíce bodující hráči: F. Nesvačil 17 - Kuliha 20.

V Českých Budějovicích odevzdané Benátky ve svém domácím prostředí působily úplně jinak. Hned od začátku nastoupil na post smečaře Ticháček - a tato změna se vyplatila. Domácí hráli bezchybně na útoku, což své ovoce přineslo hlavně v setu druhém, který skončil v poměru 28:26.

Ve třetí sadě se však Jihostroj opět rozjel k náporu a benátským hráčům už prakticky nic nedovolil.  Na číselné tabuli pak byly v průběhu třetího i čtvrtého setu k vidění až osmibodové rozdíly. Jihostroj tak za 103 minuty proměnil mečbol a ujal se vedení v sérii 3:0.

„Benátky hrály lépe, z naší strany to naopak byl méně povedený zápas. Na útoku to domácí odehráli velmi dobře, a to i z toho důvodu, že se zlepšili na přihrávce. Díky tomuto faktu byl celý zápas vyrovnaný. My jsme tak trochu očekávali, že před domácím publikem bude projev soupeřova týmu jiný, což se také potvrdilo. V pondělí uděláme všechno pro to, abychom sérii ukončili a postoupili tak do semifinále,“ řekl po utkání trenér Jihostroje Jan Svoboda.