Shrnutí zápasu 25. 3. 2014

Jihostroj a Liberec jsou v semifinále. Na soupeře si počkají

Pondělní výhrou 3:1 na palubovce Benátek nad Jizerou se Jihostroj České Budějovice probojoval do semifinále Uniqa extraligy. Shodným poměrem 4:0 na zápasy ukončil čtvrtfinálovou sérii rovněž tým Liberce, který hrál proti Brnu. Na soupeře si však obě družstva musí ještě počkat.
ČF4, po 24. 3. 2014, 18:00
VK Benátky nad Jizerou
1:3
-16,23,-19,-23

VK Benátky nad Jizerou: Škach, Dittrich, M. Nesvačil, Starý, Ticháček, F. Nesvačil, libero Steffan. Střídali Němeček, Sobek a Fučík. Trenér Miroslav Malán.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Sukuba, Kuliha, Fila, Kriško, Zapletal, libero Hupka. Střídali Habr, Sobotka a Michálek. Trenér Jan Svoboda.

Čas: 103 minut. Rozhodčí: Marschner, Meruna. Nejvíce bodující hráči: Ticháček 18 - Kriško 22.

První sadu hosté z jihu Čech rozhodli několika velmi vydařenými bloky. Devět bodových bloků v jednom setu je věc, která se v extralize mužů jen tak nevidí. Díky této činnosti si Jihočeši připsali na svou stranu první sadu velmi rychle v poměru 25:16.

Ve druhém setu bylo skóre dlouho jako na houpačce. V úvodu vedli domácí o dva body, hosté jejich náskok stáhli, poté šel do vedení Jihostroj, ale i Benátky dokázaly s favoritem srovnat krok. Tak to šlo až do stavu 23:23, kdy domácí položili míč středem a hosté naopak vyhodili útok z hlavního kůlu do autu.

Za stavu 1:1 na sety se však Jihostroji povedlo třetí sadu dobře začít (4:1) a ve střední části svůj náskok ještě zvýšil až na 18:13. Toto skóre pak Jihočeši udrželi až do konce setu, a to především zásluhou dobrého útoku.

Opravdové drama přišlo na řadu ve čtvrté sadě. Benátky se rozhodly, že se nevzdají bez boje a rázem vedly 5:0. Jihostroj své manko naštěstí brzy smazal, a tak se chleba lámal až za stavu 22:21 pro Jihostroj. Úplnou tečku za utkáním udělal Tomáš Fila, který svým tvrdým úderem ukončil i celé čtvrtfinále.

„Možná jsme začali moc bojácně. První set nám utekl a začalo se hrát až od druhé sady. Potom to bylo vyrovnané. Budějovice jsou asi o ten kousek lepší, proto vyhrály dva sety o dva body,“ uvedl po zápase kapitán Benátek Jaroslav Škach.

„Byl to nejtěžší zápas celé série. Zase jsme ho vydřeli spíš naší bojovností. Jsme rádi, že to takto dopadlo a nemusíme hrát ještě další zápasy,“ řekl Filip Habr, kapitán Jihostroje České Budějovice.